“Το βλήμα”
1979
“Το βλήμα” του Γ. Λαζαρίδη, είναι η τρίτη συνεργασία του Λουκιανού Κηλαηδόνη με τον Θανάση Βέγγο. Προηγήθηκαν το “Μαμ κακά κοκό.. νανι (1977) και το “Τι έκανες στον Τρωϊκό πόλεμο Θανάση” (1978). Παρουσιάστηκε στο θέατρο “Βρετάνια”.
![“Το βλήμα”](https://www.loukianoskilaidonis.gr/wp-content/uploads/2021/04/ΓΡΑΜΜ_veggos-1-768x432-1-610x868.jpg)
Συντελεστές
Ηθοποιοί: Θανάσης Βέγγος (Θανάσης Μουρλός), Όλγα Πολίτου,
Στέφανος Στρατηγός, Δημήτρης Ιωακειμίδης, Ιωάννα Αρώνη, Κάρολος Παυλάκης και η Άννα Μαντζουράνη